Działamy
na rzecz
polskich rolników,
hodowców zwierzat gospodarskich
oraz mieszkańców obszarów wiejskich.

Eko-terroryści przeciwko życiu

Nielegalna, a często po prostu kryminalna, działalność grup eko-terrorystycznych nie ogranicza się jedynie do włamań i niszczenia mieniaNiestety nie kończy się także na świadomym szkodzeniu środowisku naturalnemu np. poprzez wypuszczanie dzikich zwierząt do nienaturalnych dla nich ekosystemów, w których dokonują one spustoszenia, lub też poprzez zatruwanie wód i gleb w pobliżu zwalczanych przedsiębiorstw. Ich działalność niestety często bezpośrednio zagraża życiu niewinnych ludzi.

W kwietniu 2010 roku w miejscowości Langau w Szwajcarii funkcjonariusze policji zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochodów, w którym znajdowało się trzech obywateli Włoch. Okazało się, że prowadzony przez nich pojazd był naszpikowany materiałami wybuchowymi, które miały obrócić w pył nieskończone jeszcze lokalne centrum IBM poświęcone nanotechnologii. Inwestycja warta 75 mln euro miała być najnowocześniejszym w Europie centrum badań biologicznych i nanotechnologicznych. Włoscy przestępcy okazali się być członkami grupy Il Silvestre, skrajnej organizacji przeciwnej jakimkolwiek badaniom biologicznym i nanotechnologii. Aktywiści tejże toskańskiej organizacji nazywają się „radykalnymi ekologami” i „rewolucjonistami”, jednak dla organów ścigania większości państw europejskich (w tym dla włoskiej policji) są oni po prostu eko-terrorystami zagrażającymi życiu i zdrowiu niewinnych ludzi. Na szczęście szwajcarskim policjantom udało się udaremnić zamach bombowy i w tym przypadku nikomu nie stała się krzywda. Niestety już rok później ta sama organizacja była odpowiedzialna za rozesłanie listów z materiałami wybuchowymi do biur agencji Swissnuclear, w wyniku czego dwóch pracowników odniosło poważne obrażenia. Zamach ten miał być demonstracją sprzeciwu wobec rozbudowy szwajcarskiej energetyki jądrowej.

Il Silvestre wciąż istnieje i ma się dobrze. Dysponuje nawet swoim organem prasowym w postaci magazynu „Terra Selvaggia”, a o kolejnych przestępstwach popełnianych przez jej aktywistów z dumą informuje m.in. organizacja Earth First!

Akty eko-terroru występują nie tylko w Europie i USA. W marcu 2015 do nowozelandzkich władz oraz firmy Fonterra (wówczas największego na świecie eksportera nabiału) dotarły przerażające listy z pogróżkami. Ich autorów nigdy nie ujęto, jednak tamtejsza policja nie ma najmniejszej watpliwości, kto za nimi stał. Autorzy domagali się bowiem wprowadzenia ustawowego zakazu używania pestycydów w rolnictwie. Za niezrealizowanie tego żądania grozili zatruciem pokarmów nabiałowych przeznaczonych dla noworodków. Do produktów chcieli dodawać pestycyd 1080, który sam w sobie jest śmiertelna trucizną. Władze Nowej Zelandii zmuszone były nakazać szczegółowe badania setek tysięcy produktów nabiałowych dla dzieci. Dzięki tej determinacji żadne dziecko nie padło ofiarą tchórzliwej akcji eko-terrorystów.

Wyżej przedstawione wydarzenia nie pochodzą z XX wieku, ale z całkiem niedalekiej przeszłości. Miały miejsce w krajach uchodzących za najlepsze miejsca do życia. Okazuje się, że nawet tam nie da się uniknąć przestępczej działalności ludzi złej woli. Eko-terroryzm musi spotkać się ze stanowczym sprzeciwem rządów i społeczeństw oraz determinacją organów ścigania. Najważniejsze jednak, żeby reagować, póki nie dojdzie do tragedii.

 
Wspieraj
nas

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Zachęcamy do wpłaty na rzecz
Fundacji Wsparcia Rolnika Polska Ziemia

Nr rachunku: mbank 68 1140 2004 0000 3402 7508 0370
Nr konta walutowego w Euro: mbank 27 1140 2004 0000 3612 0535 0295
Kod SWIFT: BREXPLPWMBK

dłon

 • Patroni naszych akcji:

  policja22
  Białobrzegi
  strazpozarna
 • Partnerzy Fundacji


 • Partnerzy Fundacji


 • Patronat Honorowy

 • Patroni naszych akcji:


 • Patroni naszych akcji:


  Arimr logo
  arr2
  arr2
  arr2
   
 • Partnerzy Fundacji


 • Partnerzy Fundacji


Kontakt

NIP: 525-25-81-967

fundacja@wsparcierolnika.pl

+48 795 707 700

Biuro w Warszawie (główna siedziba):
ul. Kolejowa 45 lok. 135
01-210 Warszawa
Biuro w Radomiu:
ul. Zegara Słonecznego 12 lok. 15
26-600 Radom