Działamy
na rzecz
polskich rolników,
hodowców zwierzat gospodarskich
oraz mieszkańców obszarów wiejskich.

Podsumowanie Kampanii „Zagrożenia polskiego rolnictwa”

Kampania informacyjna „Zagrożenia polskiego rolnictwa” dobiega końca. Przez ostatnie tygodnie publikowaliśmy materiały, których nadrzędnym celem było pokazanie, że bezpieczeństwo polskiego rolnika jest nierozerwalnie związane nie tylko z mieszkańcami obszarów wiejskich, ale także z naszymi rodakami żyjącymi w największych ośrodkach miejskich. Przedstawiliśmy największe zagrożenia dla gospodarki rolnej, ale nie te, których sprawcą jest nieubłagana natura (jak np. susze lub powodzie), ale te, których przyczyną jest świadome lub nieprzemyślane działanie człowieka.

Szczególnie skrupulatnie staraliśmy się ukazać kwestie ekoterroryzmu, dbałości o dobrostan zwierząt w odniesieniu do hodowli zwierząt futerkowych oraz produkcji mięsa na potrzeby wspólnot religijnych żydów i muzułmanów, a także inne działania władz państwowych oraz organizacji pozarządowych, których ostatecznymi adresatami jesteśmy my wszyscy – producenci i konsumenci.

W szalonym tempie życia wielkich ośrodków bardzo często dokonujemy jedynie powierzchownej analizy spływających zewsząd pomysłów na urządzanie gospodarki naszej ojczyzny. Akceptujemy, a czasem nawet otwarcie popieramy określone inicjatywy bazując jedynie na nośnych hasłach i kilku uproszczonych przekazach odwołujących się nie do rozumu, a do serca. Tymczasem zdarza się, że padamy ofiarą oszustwa. Nasze szlachetne intencje są cynicznie wykorzystywane przez różnorakie grupy interesu. Bezwiednie bierzemy udział w brudnych rozgrywkach.

W kampanii skupiliśmy się przede wszystkim na już odnotowywanych stratach spowodowanych określonymi działaniami niektórych organizacji pozarządowych oraz ślepo ufających im polityków. Tak naprawdę chcieliśmy wzbudzić refleksję i sprowokować do stawiania każdej „oddolnej” inicjatywie gospodarczej pytania Cui bono?

Mamy nadzieję, że nasze publikacje dotyczące aktualnie procedowanego w Sejmie projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, praktyk ekoterrorystów oraz nieustannie atakowanych liderów polskiej gospodarki rolnej zachęcą do poszukiwań, badań i dociekań. Jesteśmy przekonani, że uzbrojeni w wiedzę Polacy – ci z miast i ci ze wsi – nie pozwolą, aby trud tysięcy gospodarstw był niszczony, a nasze najlepsze marki – zastępowane przez te z zagranicy.

 
Wspieraj
nas

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Zachęcamy do wpłaty na rzecz
Fundacji Wsparcia Rolnika Polska Ziemia

Nr rachunku: mbank 68 1140 2004 0000 3402 7508 0370
Nr konta walutowego w Euro: mbank 27 1140 2004 0000 3612 0535 0295
Kod SWIFT: BREXPLPWMBK

dłon

 • Patroni naszych akcji:

  policja22
  Białobrzegi
  strazpozarna
 • Partnerzy Fundacji


 • Partnerzy Fundacji


 • Patronat Honorowy

 • Patroni naszych akcji:


 • Patroni naszych akcji:


  Arimr logo
  arr2
  arr2
  arr2
   
 • Partnerzy Fundacji


 • Partnerzy Fundacji


Kontakt

NIP: 525-25-81-967

fundacja@wsparcierolnika.pl

+48 795 707 700

Biuro w Warszawie (główna siedziba):
ul. Kolejowa 45 lok. 135
01-210 Warszawa
Biuro w Radomiu:
ul. Zegara Słonecznego 12 lok. 15
26-600 Radom